Buah-buahan yang mengandungi protein

Anda kemungkinan besar mengetahui manfaat buah-buahan pada badan kita. Buah-buahan berprotein tinggi tertentu mempunyai manfaat besar untuk kulit, melancarkan pertumbuhan otot, membersihkan sistem kita dan merangsang sistem imun. Buah-buahan dengan kandungan protein yang tinggi mampu memenuhi keperluan protein dalam badan kita. Apabila buah-buahan ini dimasukkan ke dalam makanan kita, maka kita cenderung untuk kekurangan protein. Alpukat, kacang Brazil, kelapa, walnut, kurma, kismis, buah ara mengandungi jumlah protein tertinggi. Selain protein, mereka juga mengandungi semua nutrien yang diperlukan untuk fungsi normal tubuh kita..

Kelebihan memakan buah yang kaya dengan protein adalah bahawa pertumbuhan otot dan peningkatan struktur kulit berlaku. Di samping itu, buah-buahan yang tinggi protein dan serat bertindak sebagai pelincir yang baik untuk sistem pencernaan kita..

Senarai buah-buahan yang kaya dengan protein (per 100g)

• Kacang Brazil: 23.4 • Aprikot: 1.40 • Alpukat: 2.00

• Pisang: 3.89 • Blackberry: 1.39 • Blueberry: 0.74

• Buah Roti: 1.07 • Grapefruit: 0.63 • Ceri: 1.06

• Karissa: 0.45 • Carambola: 0.54 • Currant: 1.25

• Nasi: 0.75 • Kelapa: 3.33 • Tarikh: 2.45

• Anggur: 0.60 • Jambu batu: 0.82 • Nangka: 1.41

• Kumquat: 1.88 • Kiwi: 0.79 • Lychee: 0.80

• Limau: 0.39 • Loganova: 1.52 • Lemon: 0.96

• Mangga: 0.51 • Melon: 0.80 • Mulberry: 1.44

• Nectarine: 1.06 • Zaitun: 0.84 • Jeruk: 0.94

• Pepaya: 0.61 • Plum: 0.70 • Delima: 0.89

• Buah nafsu: 2.20 • Pamelo: 0.76 • Rhubarb: 0.90

• Kismis: 2.88 • Raspberi: 1.20 • Bunga raya: 0.86

• Strawberry: 0.67 • Epal gula: 2.06 • Anona: 1.00

• Walnut: 15.23 • Mandarin: 0.63 • Tamarind: 2.72

Masukkan Buah-buahan Kaya Protein ke dalam Makanan Anda

Seperti disebutkan, protein sangat penting untuk pertumbuhan otot dan penjanaan sel baru. Buah-buahan ini juga kaya dengan asid amino, yang merupakan blok bangunan badan. Atas sebab inilah ahli bina badan dan atlet dinasihatkan untuk makan makanan berprotein tinggi secara berkala. Kami akan menerangkan kepada anda bagaimana memasukkannya ke dalam makanan anda..

Kacang Brazil / Walnut untuk makanan ringan

Jumlah protein terbesar terdapat dalam kacang Brazil. Satu ons kacang Brazil cukup untuk memenuhi keperluan protein harian anda. Kacang kenari dan kacang Brazil kaya dengan asid lemak dan mineral OMEGA-3. Kacang Brazil, selain membantu pengembangan otot, juga mempunyai sifat antioksidan kerana kaya akan selenium. Anda boleh memakannya dengan makanan. Elakkan kacang goreng dan masin.

Pisang untuk sarapan

Satu pisang adalah mustahak untuk semua orang. Anda boleh memakannya dengan susu untuk penghadaman yang lebih baik di perut. Dari jadual, anda dapat mengetahui bahawa 100 gram pisang mengandungi 3.89 g protein, yang cukup untuk tubuh kita. Mereka yang mengalami masalah sembelit boleh makan pisang masak sebelum tidur, dan pisang juga tinggi asam amino.

Salad kelapa

Bubur kelapa lembut sangat kaya dengan protein. Kelapa harus dimakan secara berkala dengan salad. Anda juga boleh memakannya pada waktu petang atau hanya menikmati makanan ringan pada bila-bila masa. Santan juga kaya dengan protein dan lemak sihat. Elakkan Kelapa Gula.

Rujuk jadual untuk memilih buah-buahan yang tinggi protein. Contohnya, anda boleh menambah alpukat, markisa, mulberi, kurma, kismis, beri hitam, aprikot, dll. Ke salad. Masukkan pelbagai jenis buah yang mengandungi protein dalam makanan anda. Dan anda pasti akan melihat peningkatan kesihatan anda setelah jangka waktu tertentu..

Mengapa buah sangat penting bagi kita?

Buah protein tinggi juga mengandungi nutrien seperti vitamin C, kalsium, karotenoid, dll. Mereka membantu dalam sintesis asid amino dan menyumbang kepada aktiviti metabolik badan. Mereka juga mengandungi asid folik, sebatian penting yang membantu dalam sintesis protein dan asid amino. Kehadiran kalsium menjadikan mereka inti dari pertumbuhan dan perkembangan tulang yang normal. Buah-buahan ini akan mencegah kerosakan tulang pramatang. Orang yang menjalani diet ketat harus mengonsumsi buah yang kaya dengan protein untuk mengelakkan kenaikan berat badan. Ini adalah kaedah yang baik untuk menjaga perut anda kenyang untuk jangka masa yang panjang. Sumber makanan yang paling berharga terdapat dalam epal, aprikot, alpukat, raspberi, cranberry, tembikai, tomato, kismis, buah ara, dan lemon. Buah-buahan ini mengandungi nutrien penting seperti beta-karoten, vitamin A, kalium, dll. Buah ara, selain protein, mengandung vitamin B6, yang merangsang rembesan serotonin (sebatian yang menurunkan kolesterol dan mencegah penahan air). Asid elagik, yang terdapat dalam buah beri seperti blueberry, cranberry, raspberry, walnut, dan strawberi, dapat menghentikan pertumbuhan sel barah. Kehadiran antioksidan dalam buah-buahan akan membantu menghilangkan radikal bebas dari badan, sehingga memberikan kesan antitoksik. Kismis kaya dengan protein, serat dan zat besi. Semua elemen ini memainkan peranan penting dalam diet orang yang menderita gangguan kesihatan. Untuk mengelakkan sembelit, disarankan untuk memakan buah-buahan yang mengandung serat, seperti jambu batu, blueberry, jeruk dan buah ara. Juga dalam artikel Edible Wild Berries, anda dapat membiasakan diri dengan beri berguna ini dengan lebih terperinci..

Saya harap anda dapati maklumat ini berguna. Anda pasti akan melihat peningkatan kesihatan anda apabila anda mengonsumsi buah-buahan ini setiap hari. Anda juga akan mendapat kulit yang cantik dan berseri dari makanan seperti itu, dan antioksidan membersihkan darah. Jangan lupa memasukkan buah kering dalam makanan anda. Salah satu cara untuk menjaga kesihatan adalah makan buah-buahan.

FitAudit

FitAudit adalah pembantu pemakanan harian anda.

Maklumat yang benar mengenai makanan akan membantu anda menurunkan berat badan, menambah jisim otot, meningkatkan kesihatan, menjadi orang yang aktif dan ceria..

Anda akan dapati sendiri banyak produk baru, anda akan mengetahui faedah sebenar mereka, anda akan membuang dari diet anda produk-produk yang sebelum ini anda tidak tahu tentang bahaya sebelumnya.

Semua data berdasarkan penyelidikan saintifik yang boleh dipercayai, dapat digunakan oleh amatur dan pakar pemakanan profesional dan atlet.

Buah apa yang mempunyai banyak protein

Sebatian protein adalah bahan organik dengan berat molekul tinggi, yang terdiri daripada rantai asid amino, dan sebagai salah satu daripada tiga komponen tersebut termasuk dalam triad klasik BJU bersama dengan lemak dan karbohidrat.

Peranan sebatian protein untuk tubuh manusia

Peranan polipeptida berbeza-beza. Peranan pembangunan dalam pertumbuhan manusia harus diperhatikan sebagai fungsi utama. Mereka adalah asas struktur semua tisu tubuh manusia - kulit, tulang, otot. Dalam sukan yang berkaitan dengan pembinaan otot, peningkatan bekalan protein harus dipastikan sebagai bahan binaan. Tidak kurang pentingnya adalah peranan pengangkutan - penghantaran oksigen ke otak dan organ lain. Hormon dan enzim terdiri daripada polipeptida, tanpanya makanan tidak dapat diserap. Akhirnya, sebatian protein membentuk asas sistem imun, yang melindungi seseorang daripada kesan berbahaya dari faktor luaran dan dalaman. Oleh itu, kekurangan nutrien ini boleh mengakibatkan akibat yang menyedihkan..

Sumber makanan protein

Buah-buahan yang kaya dengan protein

Asid amino yang diperlukan seseorang dibahagikan kepada dua kelas:

  • diganti - yang dihasilkan oleh badan sendiri;
  • tidak boleh diganti - yang perlu diperoleh dari luar.

Sesuai dengan pembahagian ini, polipeptida yang membentuk produk makanan dibahagikan kepada:

  • lengkap (mengandungi semua asid amino yang diperlukan) terdapat dalam makanan asal haiwan;
  • rosak (tidak mengandungi semua bahan yang diperlukan) terdapat pada tanaman.

Harus diingat bahawa "rendah diri" zat tumbuhan dapat dikompensasi dengan kombinasi berbagai produk yang saling melengkapi hingga satu set asam amino. Tambahan yang tidak diragukan lagi adalah kenyataan bahawa ketika makan makanan tumbuhan, seseorang tidak menerima dos lemak yang berlebihan sebagai bahan tambahan..

Dari segi kandungan protein, produk haiwan adalah pemimpin yang tidak diragukan. Walau bagaimanapun, makanan tumbuhan juga boleh berfungsi sebagai pembekal nutrien ini. Peringkat kandungan sebilangan sebatian tersebut dalam produk tumbuhan kelihatan seperti ini:

  • bijirin, kekacang;
  • sayur-sayuran;
  • buah protein tinggi.

Makanan tumbuhan adalah sumber protein

Sumber protein

Jelas bahawa buah-buahan dengan kandungan protein yang tinggi bukanlah pembekal asid amino yang paling aktif. Walaupun begitu, buah mengandungi protein, walaupun dalam jumlah kecil, sehingga tidak harus diabaikan. Sebagai makanan tambahan untuk menambah asid amino penting, buah-buahan yang mengandungi protein akan sangat bermanfaat. Mereka yang mengikuti diet untuk menurunkan berat badan tidak boleh lupa bahawa perwakilan flora ini mengandungi banyak bahan dan unsur surih lain yang diperlukan, dan juga kandungan kalori rendahnya harus diambil kira. Mengetahui buah mana yang mengandungi protein dapat membantu anda menyeimbangkan diet anda..

Di mana protein paling banyak dijumpai

Jadi buah mana yang tinggi protein? Senarai TOP-5 kelihatan seperti ini:

  • aprikot kering (dan buah kering lain);
  • tarikh;
  • alpukat;
  • buah Markisa;
  • pisang dan kiwi (jumlah polipeptida yang hampir sama).

Pakar pemakanan yang berpengalaman memberi amaran bahawa anda harus berhati-hati dalam membekalkan tubuh dengan polipeptida..

Untuk mengelakkan akibat yang tidak dapat dipulihkan, vegetarian yang ketat perlu menyusun menu sehingga mengandungi set lengkap zat yang diperlukan untuk tubuh, pastikan untuk memasukkan buah protein dalam makanan. Vegetarian yang tidak ketat juga tidak boleh menolak komposisi kualiti makanan mereka, dan sangat mustahak untuk memastikan bahawa kekurangan protein haiwan semestinya dikompensasikan oleh makanan tumbuhan. Untuk asimilasi polipeptida yang lebih baik, doktor mengesyorkan mendapatkan makanan protein pada waktu pagi..

Protein Tumbuhan: Senarai Makanan terperinci & Jadual Nutrien

Masa membaca: 8 minit

Untuk pemakanan normal, tubuh memerlukan elemen penting, antaranya adalah protein - haiwan dan tumbuhan. Ia adalah bahan binaan untuk sel-sel tubuh yang mengambil bahagian dalam proses kehidupan yang paling penting. Diet jangka panjang tanpa pengambilan protein boleh menyebabkan penyakit serius.

Protein dalam makanan adalah sebatian yang terdiri daripada rangkaian berurutan asid amino yang berbeza. Kandungan protein tumbuhan dalam produk yang berbeza adalah berbeza.

Peranan protein sayuran dalam pemakanan manusia

Protein (protein) adalah komponen pemakanan yang berharga, yang tidak dapat dikompensasikan oleh apa pun. Ini adalah sebatian kompleks yang mengandungi kira-kira 80 asid amino yang berbeza. Sebilangan besar daripadanya dihasilkan di dalam badan dengan sendirinya, tetapi 8 daripadanya tidak tergantikan dan hanya disertakan dengan makanan.

  • membekalkan tubuh dengan vitamin, asid amino, unsur surih;
  • meningkatkan metabolisme;
  • menguatkan sistem imun;
  • menormalkan proses pencernaan;
  • menggalakkan penurunan berat badan;
  • mempunyai kesan positif terhadap keadaan kulit dan rambut.

Makanan protein sayur-sayuran

Sumber utama yang kaya dengan protein sayuran adalah kekacang, biji-bijian, biji-bijian, kacang-kacangan. Buah-buahan dan sayur-sayuran mengandungi kurang protein. Jadual di bawah menunjukkan senarai makanan yang mengandungi protein tumbuhan.

Jumlah protein dan asid amino penting ditunjukkan dalam gram (per 100 g produk).

Kekacang

Protein kekacang dapat menggantikan produk protein daging, oleh itu ia digunakan dalam diet vegetarian dan mereka yang ingin menurunkan berat badan. Produk ini juga disasarkan oleh atlet untuk mengekalkan dan membina jisim otot..

Dengan menggabungkan pelbagai jenis kekacang, anda dapat memastikan bahawa jumlah 8 asid amino penting yang mencukupi dibekalkan ke badan.

Senarai produk utama:

NamaProteinLeucineValineThreoninIsoleusinLysineMetioninTryptophanFenilalanin
Kacang tanah (semua jenis)25,801.671.080.880.910.930.320.251.34
Kacang (kacang fava)26.11.961.160.931.051.670.211.10
Kacang hijau (tumbuk)23.91.851.240.781.011.660.290.261.44
Kacang kacang24.551.761.160.871.770.250.281.13
Kacang soya (bijirin, kacang)34.92.672.091.391.812.090.520.451.61
Kacang Hitam24.331.861.160.930.991.650.350.31.42
Tahu biasa8.080.610.410.130,40.530.10.130.39
Kacang putih23.361.871.220.281.031.600.350.281.26
Lentil25.81.280.231.121.80.220.231.27
Serbuk koko12.90.80.750.450.530.530.150.160.73
Kacang Edamame12.350.880.550.490.540.740.150.56
Kacang hijau5.420.320.240.20.20.320.080.040.20
Susu soya3.270.190.120.110.110.130.030.11

Kacang dan biji

Nilai produk disebabkan oleh kandungan lemak yang tinggi - sumber asid lemak tak jenuh ganda dan protein, sebahagian besarnya diwakili oleh asid amino penting.

Kacang dan biji mengandungi kalori yang tinggi. Makanan penting untuk diet berasaskan tumbuhan.

Sumber protein utama:

NamaProteinValineIsoleusinLeucineLysineMetioninThreoninTryptophanFenilalanin
Santan2.420.140.090.170.10.040.080.030.12
19.40.890.781.340.550.560.770.30.89
Macadamia7.910.360.310.60.020.020.370.070.67
Walnut15.230.750.631.170.420.240.60.170.71
Kacang pinus, kering13.690.690.540.990.540.260.370.110.52
Gajus18.221.090.791.470.930.360.690.290.95
Badam18.60.940.671.280.470.480.480.130.99
Pistachio20.271.230.891.541.140.340.670.271.05
Hazelnut14.950.70.551.060.420.220.50.190.66
Biji aprikot25.00.890.671.550.670.280.660.331.1
Biji sawi25.81.090.881.761.270.491.10.341.01
Biji rami18.291.070.91.240.860.370.770.30.96
Biji bunga matahari20.781.311.141.660.940.490.930.351.17
Biji Chia15.621.050.71.260.90.090.670.721.03
Biji labu30.231.581.282.421.240.61.00.581.73

Sayur-sayuran dan produk sayur-sayuran

Penggunaan sayur-sayuran dalam diet adalah alternatif yang sihat untuk produk haiwan. Tanaman mengandungi jumlah elemen penting yang diperlukan - vitamin, mineral, protein untuk menjaga kesihatan dan mempunyai minimum lemak.

Jadual Produk Utama:

NamaProteinLysineValineIsoleusinLeucineMetioninThreoninTryptophanFenilalanin
Asparagus (asparagus)2.20.10.080.130.030.080.030.08
Terung1.010.050.050.050.060.010.040.010.04
Brokoli2.820.140.130.080.130.040.090.030.12
Pucuk Brussels3.380.150.160.130.150.030.120.040.1
Cendawan porcini segar3.70.190.080.030.120.040.110.210.1
Akar halia segar1.820.060.070.050.070.010.040.010.05
Kubis putih1.80.060.050.060.060.050.010.06
Kentang2.00.140.120.090.130.030.10.030.10
Kohlrabi1.70.060.050.080.070.010.050.010.04
Tepung kentang (kanji)6.90.410.360.30.430.110.280.120.32
Jagung putih, manis3.220.140.190.130.350.070.130.020.15
Bawang mentol1.40.060.030.040.050.010.040.020.04
Lobak0.930.10.070.080.10.020.190.010.06
Rumpai laut Spirulina, kering57.473.033.513.214.951.152.970.932.78
Timun dengan kulit0.650.030.020.020.030.010.020.010.02
Lada manis merah0.990.040.030.020.040.010.040.010.05
Pasli2.970.180.170.120.20.040.120.050.15
Lobak1,20.040.060.040.050.050.040.010.04
Salad1.50.10.080.050.070.040.070.010.07
Bit mentah1.610.060.060.050.070.020.050.020.05
Tomato1.10.040.020.030.040.010.030.010.03
Labu1.00.050.040.030.050.010.030.010.03
Kembang kol1.920.220.130.070.110.020.080.020.07
Bawang putih6.360.270.290.220.310.080.160.070.18
Bayam2.860.170.160.150.220.050.120.040.13
Sorrel2.00.120.130.00.170.040.090.000.11

Buah-buahan dan buah beri

Produk dalam kumpulan ini tidak tinggi protein. Nilai mereka terletak pada kandungan vitamin dan mineral yang tinggi yang membantu menguatkan sistem imun dan kesihatan tubuh secara keseluruhan.

Buah beri dan buah membantu penyerapan protein haiwan. Jumlah protein sayuran terbesar terdapat dalam aprikot kering, kismis, kurma.

NamaProteinValineIsoleusinLeucineLysineMetioninThreoninTryptophanFenilalanin
Aprikot1.40.050.040.080.10.010.050.020.05
3.390.080.060.110.080.020.070.020.06
Kismis tanpa biji3.070.080.060.10.080.020.080.050.07
Alpukat2.00.110.080.140.130.040.070.030.1
Nanas0.540.020.020.020.030.010.020.010.02
Jingga0.940.040.030.020.050.020.020.010.03
Tembikai0.610.020.020.020.060.010.030.010.02
Pisang1.090.050.030.070.050.010.030.010.05
Anggur0.60.020.010.010.010.010.050.00.01
Pir0,40.030.030.020.030.010.030.010.03
Strawberi taman0.80.020.020.040.030.00.030.010.02
Kiwi1.140.060.050.070.060.020.050.020.04
Kranberi0.390.050.030.050.040.000.030.000.04
Bahasa Mandarin0.810.020.020.030.030.00.020.00.02
Peach0.910.020.020.030.030.010.020.010.02
Plum0.70.020.010.020.020.010.010.010.01
Kurma separa kering2.450.070.050.080.070.020.040.010.05
Ceri manis1.060.020.020.030.030.010.020.010.02
Blueberry0.740.030.020.040.010.010.020.00.03
Epal0,40.010.010.020.020.00.010.000.01
Buah epal kering0.930.040.040.060.060.010.030.010.03

Bijirin

Protein adalah komponen penting dalam bijirin bijirin dan produknya yang diproses. Kandungan protein, bergantung pada spesies, rata-rata dapat 5-25%. Nilai pemakanan makanan bergantung pada komposisi asid amino.

NamaProteinValineIsoleusinLeucineLysineMetioninThreoninTryptophanFenilalanin
Amaranth13.560.680.580.880.750.230.560.180.54
Bulgur12.290.550.460.830.340.190.350.190.58
Soba13.250.680.50.830.670.170.510.190.52
Barli mutiara9.300.370.330.490.30.120.210.10.46
Millet digilap11.50.470.431.530.290.30,40.180.58
Gandum barli10.00.480.470.510.350.160.250.120.52
Gandum jagung8.30.410.411.10.210.130.20.060.36
Semolina10.30.490.450.810.260.160.320.110.54
Sepupu12.760.540.490.870.250.20.340.160.62
Pasta Gandum Seluruh14.630.640.571.00.320.240.390.190.73
Oat16.890.940.691.280.70.310.570.230.9
Dedak oat17.30.960.671.370.760.340.50.340.91
Millet11.20.580.471.40.210.220.350.120.58
Nasi putih bijirin panjang7.130.440.310.590.260.170.260.080.38

Rempah dan tanaman

Digunakan untuk memberi makanan rasa dan aroma tertentu, untuk merawat penyakit tertentu. Rempah dan tumbuhan mengandungi nutrien dan unsur surih.

Buah mana yang tinggi protein?

Pastikan anda memasukkan pelbagai buah dan sayur-sayuran dalam makanan harian anda. Buah mengandungi banyak vitamin yang memberi kesan positif kepada kesihatan kita dan membantu menguatkan sistem imun. Buah mana yang paling banyak mengandungi protein, anda dapat mengetahui dari artikel ini.

Manfaat

Sebagai permulaan, perlu dibincangkan sedikit mengenai apa kelebihan protein untuk tubuh kita dan mengapa sangat penting untuk makan makanan yang kaya dengan protein. Sekiranya tubuh kekurangan protein, maka imuniti akan mula berkurang, tubuh manusia akan menjadi lemah dan tidak akan dapat melawan penyakit.

Selain itu, kekurangan nutrien ini boleh menyebabkan beberapa organ dalaman mula menderita. Rambut gugur juga bermula, kuku menjadi lebih rapuh, kulit kehilangan keanjalan dan kekencangannya, dan kadang-kadang masalah penglihatan mungkin berlaku. Atas sebab ini dan banyak sebab lain, protein hanya diperlukan untuk tubuh kita..

Semua orang tahu bahawa daging, kacang dan kekacang tinggi protein. Tetapi tidak semua orang makan daging atau kacang, dan setiap orang mempunyai alasan tersendiri. Tetapi vegetarian tidak akan melepaskan buah..

Pemimpin dalam jumlah protein dalam komposisi

  • Pemimpin antara buah dari segi kandungan protein boleh dianggap sebagai buah eksotik yang disebut jambu biji. Buburnya mengandungi lebih daripada 2.5 gram protein. Selain itu, buah yang sedap ini mengandungi pelbagai antioksidan yang membantu meningkatkan kesihatan dan menyokong kecantikan dan awet muda. Buahnya meningkatkan imuniti dengan sempurna. Buah ini harus dimakan sendiri atau ditambahkan ke salad buah..
  • Tempat seterusnya dapat diberikan buah eksotik seperti itu, yang juga disebut "buaya pir". Ini mengenai alpukat. Buah ini sangat tinggi kalori dan berkhasiat, tetapi pada masa yang sama membantu menurunkan berat badan tambahan. Selain lemak sihat, alpukat kaya akan protein. Lebih-lebih lagi, protein dari buah ini jauh lebih mudah dicerna daripada protein, misalnya, dari daging. Rata-rata, buah ini mengandungi 2 gram bahan ini setiap 100 gram produk. Untuk memakan buah dan memanfaatkannya dengan sebaik-baiknya, disyorkan untuk menambahkannya ke dalam salad sayur-sayuran atau membuat smoothie yang sihat..
  • Buah eksotik lain yang menjadi peneraju kandungan protein adalah markisa. Buah itu sendiri sangat kaya dengan vitamin dan mempunyai banyak khasiat positif. Plus, markisa mengandungi 2 gram protein setiap 100 gram produk. Buah eksotik boleh dimakan sendiri, ditambah ke salad buah atau dijadikan smoothie.
  • Pisang kegemaran setiap orang juga mengandungi komponen penting ini dalam buburnya. Terdapat 1.1 gram protein setiap 100 gram produk. Dengan memakan pisang, anda bukan sahaja dapat memuaskan rasa lapar, tetapi juga dapat menguatkan badan, memenuhkannya dengan kalium dan bahan berguna lain. Buah ini bagus untuk makanan ringan cepat, membolehkan anda menepati badan dengan banyak vitamin dan zat berguna. Anda boleh memakan buah ini sendiri, atau menambahkannya ke keju kotej, yang juga mengandungi protein. Sangat mungkin untuk membuat milkshake atau menambah kepingan buah eksotik ke yogurt semula jadi.

Buah eksotik

  • Hampir 2 gram protein terdapat dalam kumquat. Buah ini juga membantu menguatkan sistem imun dan memberi semangat dan kekuatan. Buah ini dimakan sendiri. Penting untuk diperhatikan bahawa semua manfaat buah terkandung dalam kulitnya. Oleh itu, kumquat hanya dibasuh dengan bersih dan dimakan dengan kulitnya, hanya menyingkirkan biji..
  • Buah eksotik yang disebut durian mengandungi kira-kira 1.5 gram bahan berharga ini setiap 100 g. Bubur buah ini mengandungi banyak vitamin dan unsur berguna. Buahnya memuaskan rasa lapar, menguatkan sistem imun dan memberi tenaga tambahan. Pengambilan buah eksotik ini secara berkala membantu meningkatkan fungsi usus dan merupakan langkah pencegahan yang sangat baik terhadap penyakit usus. Walaupun durian tidak mengandungi banyak protein, memakan buah itu memberi kesan positif terhadap kecantikan dan kesihatan rambut dan kuku. Ia juga membantu menguatkan tisu tulang dan memberi kesan positif pada sistem saraf..
  • Kiwi mengandungi lebih dari 1 gram protein. Buah ini mempunyai satu ciri unik yang harus disebut secara berasingan. Buah ini mengandungi bahan khas yang membantu mencerna protein yang diterima oleh tubuh daripada produk tenusu atau daging dengan mudah dan cepat. Atas sebab ini, banyak atlet berkaitan dengan buah eksotik ini. Sesungguhnya, berkat kiwi, protein lebih baik diserap di dalam badan..
  • Sebilangan nektarin mempunyai kandungan protein yang tinggi di dalam pulpa. Sebagai contoh, terdapat varieti dalam 100 gram yang mengandungi kira-kira 1.5 gram bahan ini. Nektarin, berbeza dengan buah persik yang biasa, lebih aromatik dan lebih manis. Buah-buahan seperti itu boleh dimakan sendiri, disediakan dari mereka untuk salad atau pencuci mulut yang lain.

Secara berasingan, perlu disebutkan bahawa sebilangan buah kering mengandungi sebilangan besar bahan berguna ini. Contohnya, ini adalah aprikot kering, prun, kismis dan kurma. Rata-rata, mereka mengandungi sekitar 3 gram protein setiap 100 gram makanan. Juga, sebilangan buah beri mengandungi protein. Ini adalah currant merah, beri hitam dan raspberi. Dalam buah-buahan ini, kira-kira 1.5 gram. Dan dalam buah-buahan popular seperti aprikot, pic, epal, dan lain-lain, kandungan proteinnya sangat rendah - rata-rata 0,5-0,9 g per 100 g produk.

Untuk maklumat mengenai makanan tumbuhan yang kaya dengan protein, lihat video seterusnya..

10 sayur-sayuran tinggi protein

Kacang soya

Mereka adalah kekacang yang paling kaya protein: kacang soya yang dimasak mempunyai kira-kira 28 gram protein setiap cawan, dan itu kira-kira protein yang sama dengan 150 gram ayam. Yang lebih penting. kacang soya adalah salah satu daripada dua protein tumbuhan yang mengandungi semua asid amino. Quinoa dianggap yang kedua.

Satu hidangan kacang soya juga mengandungi 17 gram karbohidrat dan 15 gram lemak, 58 daripadanya adalah asid lemak tak jenuh. Serat dalam kacang meningkatkan kesihatan usus, dan lemak tak jenuh bermanfaat untuk kesihatan kardiovaskular.

Kandungan protein: 28.6 gram setiap cawan (dimasak).

Kacang Edamame

Rempah-rempah yang penuh dengan protein ini mungkin telah sampai ke pinggan anda atau, bagaimanapun, menyajikan anda sebagai hidangan sampingan sushi di restoran Jepun kegemaran anda. Anda mungkin tidak tahu betapa kaya dengan protein, tetapi jangan biarkan ukuran kecil menipu anda - mereka sangat berguna..

Edamame adalah kacang soya yang belum masak yang direbus atau dikukus tepat di dalam polong - mengandungi 22 gram protein setiap cawan. Gabungkannya dengan makanan protein kegemaran anda dan anda tidak akan menghadapi masalah untuk mencapai 30g protein yang disyorkan setiap hidangan..

Kandungan protein: 16.9 gram setiap cawan (dimasak).

Lentil

Dari kacang hijau hingga kacang buncis, kacang adalah sumber protein sayuran yang hebat. F Mengenai kekacang, lentil adalah antara pemimpinnya. Mereka mengandungi kira-kira 18 gram protein setiap cawan apabila dimasak, dan kira-kira 230 kalori setiap hidangan, jadi ia baik untuk mereka yang menghitung kalori..

Lentil juga merupakan sumber serat dan folat yang sangat baik, serta tiamin, fosforus dan zat besi. Tambahkan ke salad, gunakan dalam sup, atau buat roti tanpa daging.

Kandungan protein: 17.9 gram setiap cawan (dimasak).

Brokoli

Mencari sumber protein tanpa lemak? Anda harus melihat lebih dekat kehijauan, yang menyerupai pokok kecil. Secara amnya, brokoli dilihat sebagai makanan yang baik untuk daging atau ayam, tetapi 1 cawan brokoli cincang mengandungi 2,6 gram protein. Dan tidak seperti protein haiwan, secawan akar hijau adalah 100% daripada nilai harian anda untuk vitamin C dan K..

Brokoli juga merupakan sumber folat, vitamin penting lain yang dapat mengurangkan risiko barah.

Kandungan protein: 2.6 gram setiap cawan.

Kacang polong

Kacang polong mengandungi kira-kira 9 gram protein setiap cawan. Ia juga merupakan sumber vitamin A, C, tiamin, fosforus dan zat besi yang sangat baik. Di samping itu, sejumlah besar vitamin B dan asid folik dalam kacang polong membantu mengurangkan risiko penyakit kardiovaskular..

Juga, setiap hidangan mengandungi 5.5 g serat. Gunakan orang-orang ini untuk salad, hiaskan ayam anda dan tambahkan pes primavera kegemaran mereka ke hari karbohidrat tinggi anda..

Kandungan protein: 8.6 gram setiap cawan.

Asparagus

Sekiranya anda pernah berlatih untuk pertandingan, anda sudah mengetahui kehebatan asparagus. Sebenarnya, bulu hijau nipis ini mesti ada di pinggan makan anda setiap hari. Selain menjadi diuretik yang berkesan - halo, pengeringan, selamat tinggal, air - asparagus di antara seluruh sayur sayuran juga mempunyai kandungan protein yang tinggi. Hanya 100 g sayur hijau mengandungi 2.4 g protein.

Asparagus juga merupakan sumber vitamin K nombor satu dan sumber kalium dan antioksidan yang sangat baik. Kandungan protein: 2.4 g setiap 100 g.

Biji labu

Setelah anda mengenal pasti pulpa dalam pai yang indah, timbul persoalan - apa yang harus dilakukan dengan biji labu? Gorengnya menjadi alternatif yang baik untuk kerepek, tetapi tahukah anda bahawa 30 g biji hampir 5 g protein, yang lebih banyak daripada setengah telur?

Bukan hanya bom protein tinggi: diet yang kaya dengan biji labu dapat mengurangkan risiko kanser perut, payudara, paru-paru, dan usus..

Biji labu juga kaya dengan antioksidan, yang membantu mengurangkan tekanan oksidatif dalam badan..

Menghadapi insomnia? L-triptofan dalam biji labu membantu mengatasi malam tanpa tidur.

Kandungan protein: 5.2 g setiap 30 g hidangan (goreng).

Taugeh

Biasanya tauge digoreng, digunakan sebagai topping untuk sandwic kalkun dan keju, atau ditambahkan ke salad untuk renyah, yang merupakan sumber protein sayuran yang hebat.!

Secawan tauge yang dimasak mengandungi 2.5 gram protein dan banyak nutrien seperti lesitin, yang menurunkan kolesterol, dan zink, mineral yang berperanan penting dalam kesejahteraan.

Kandungan protein: 2.5 gram setiap cawan (dimasak).

Bayam

Bayam mengandungi sejumlah besar nutrien: vitamin kumpulan B, C, K, P dan PP, serta kalium, kalsium, natrium, zat besi, dan karotena di dalamnya tidak kurang daripada wortel. Bayam sangat diperlukan untuk pemakanan sihat anak kecil dan wanita hamil. Kandungan kalori bayam - 22 kkal per 100 g.Dalam kandungan asid folik, bayam adalah yang kedua setelah pasli. Perkara yang paling penting adalah tidak memakan bayam yang berlebihan: lebih baik memakannya mentah dalam salad, yang utama adalah musim yang betul.

Kandungan protein: 5.8 gram protein setiap cawan.

Pucuk Brussels

Kubis mengandungi 55% protein, menjadikannya sayuran yang sangat baik dengan protein sayuran. Kubis mempunyai sifat anti-kanser yang tinggi: ia menentang perkembangan tumor barah. Ngomong-ngomong, ada banyak vitamin C di dalamnya seperti pada kismis hitam. Tumbuhan Brussels juga merupakan sumber vitamin C yang hebat.

Buah protein tinggi.

Adakah buah mengandungi protein? Artikel ini ditulis (diterjemahkan) setelah saya menerima beberapa komen mengenai artikel Nutrisi untuk Kekurangan Pankreas Exocrine. Inilah komen verbatim terakhir “Apa protein dari buah-buahan? Namakan buah-buahan protein tinggi ini ".

Untuk menjawab soalan yang diajukan, saya menjumpai dan menerjemahkan artikel "15 Buah Paling Kaya Protein" dari Bembu.com, ketua editor yang Dr. Carly Dolan.

Juga, beberapa nama buah adalah pautan aktif yang membawa kepada artikel di blog ini. Pengarang artikel itu tidak mempunyai pautan ke buah-buahan yang disenaraikan.

Berikut adalah buah-buahan terbaik, protein tertinggi, diurutkan dari urutan tertinggi hingga terendah..

Buah-buahan umumnya tidak terkenal dengan kandungan proteinnya, tetapi ada beberapa yang lebih baik daripada yang lain untuk membantu anda meningkatkan pengambilan protein sepanjang hari..

Selain jumlah protein yang sedikit, anda akan mendapat vitamin dan mineral penting.

Sebilangan besar vitamin ini bertindak sebagai antioksidan yang kuat dalam tubuh, menguatkan sistem imun, dan membantu melawan radikal bebas yang dihasilkan setiap hari..

1. Aprikot kering: 3.4 g protein (6% DV)

Aprikot keluar dalam senarai teratas, tetapi mereka harus menjadi jenis kering kerana aprikot segar tidak memberikan jumlah protein yang sama..

Anda akan dapati lebih dari satu kali bahawa dalam kebanyakan buah kering, zat berfaedahnya pekat, tetapi kandungan gula juga meningkat..

Terlepas dari protein yang mereka bekalkan kepada tubuh, aprikot juga merupakan sumber vitamin A yang sangat baik, yang bertindak sebagai antioksidan dalam tubuh untuk melindunginya dari kerosakan radikal bebas, terutama kerosakan mata..

Aprikot juga tinggi kalium, yang membantu mengekalkan bacaan tekanan darah yang sihat..

Manfaat memakan buah sebagai tambahan kepada keperluan protein tubuh anda adalah anda akan selalu mendapat manfaat tambahan dari antioksidan dan mineral, serta serat..

Petua untuk penggunaannya.

Potong aprikot kering dan letakkan di atas makanan anda atau tambahkan ke dalam kuki protein tinggi.

2. Kismis: 3.1 g protein (6% DV)

Kismis masuk kedua dan mengandungi lebih banyak protein daripada anggur segar.

Rasa manisnya sering digunakan dalam makanan panggang dan makanan ringan untuk memberi nutrisi, termasuk protein tambahan.

Kismis membantu anda mencerna, dan ia adalah sumber kalsium, jadi anda mendapat sokongan tulang anda ketika memakannya..

Kismis juga merupakan sumber zat besi dan kalium yang baik, serta sumber serat yang baik..

Seperti halnya aprikot kering dan buah kering lain, anda mesti berhati-hati dengan jumlah gula, kerana mungkin mengandungi lebih banyak gula daripada buah bersaiz sederhana segar..

Petua menggunakannya.

Tambahkan ke dalam oatmeal (oatmeal juga merupakan sumber protein yang baik) atau cookie oatmeal; ia juga mudah dibawa bersama dan dijadikan makanan ringan semasa anda dalam perjalanan.

3. Jambu biji: 2.6 g protein (5% DV)

Jambu batu, anda mungkin belum memakan buah ini, tetapi anda perlu tahu mengenainya.

Sudah tentu, untuk berada di tangga ketiga dalam senarai kami, jambu biji harus menyediakan lebih banyak protein daripada buah-buahan lain, dan memang, tetapi buah ini mempunyai banyak kualiti lain yang tidak dapat diabaikan..

Apabila anda makan jambu biji, anda mendapat lycopene, antioksidan yang terdapat pada tomato.

Jambu batu sebenarnya mengandungi lebih banyak likopen daripada tomato. Dan likopen adalah antioksidan melawan barah.

Jambu batu juga merupakan cara yang baik untuk meningkatkan sistem kekebalan tubuh anda kerana kaya akan vitamin C, lebih banyak daripada jeruk, dan bahkan satu hidangan kecil seperti setengah jambu biji akan memberi anda dos vitamin C harian.

Petua Permohonan.

Sekiranya anda tidak biasa dengan jambu batu, ketahuilah bahawa mereka mudah disiapkan untuk makan..

Cukup untuk membasuhnya, memotongnya separuh dan memotongnya.
Ia boleh dimakan mentah atau ditambahkan ke salad buah.

4. Tarikh: 2.4 g protein (5% DV)

Kurma adalah sumber protein yang sangat baik. Mereka akan memberi anda kira-kira 5% daripada keperluan protein harian anda..

Ia tidak terlalu banyak dibandingkan dengan makanan protein seperti ayam, tetapi apabila digunakan bersama buah-buahan dan sayur-sayuran lain, ia akan berjaya..

Anda membantu meningkatkan jumlah kalium ketika anda makan kurma, yang akan membantu anda mengelakkan kekurangan kalium, yang boleh menyebabkan sejumlah komplikasi kesihatan.

Apabila anda makan kurma, anda juga meningkatkan pengambilan serat anda sepanjang hari, dan mereka adalah sumber yang baik untuk membantu anda mengekalkan kadar kolesterol anda dan juga menstabilkan gula darah anda..

Petua Permohonan.

Kurma adalah makanan ringan mudah alih yang boleh anda bawa dan makan di sepanjang jalan. Mereka sering digunakan dalam makanan panggang untuk meningkatkan rasa dan rasa manis semula jadi..

5. Prun: 2.2 g protein (4% DV)

Prun terkenal dengan kandungan serat dan kemampuannya untuk membantu mengekalkan berat badan normal..

Tetapi mereka juga merujuk kepada buah-buahan yang mengandungi protein..

Adalah baik untuk mengambil beberapa biji setiap hari, itu adalah kebiasaan yang baik, tetapi seperti semua buah kering, mereka mengandung banyak gula, jadi pastikan untuk membatasi penggunaannya.

Sebagai tambahan kepada kandungan proteinnya, buah prun juga merupakan sumber fenol yang baik, yang dapat membantu anda mengelakkan barah dan menjaga kesihatan jantung anda..

Kandungan serat mereka akan membantu menjaga kadar glukosa darah stabil, yang membantu menjaga berat badan yang sihat dan mengelakkan timbulnya diabetes.

Ia adalah buah kecil dengan banyak faedah yang bermanfaat..

Secara amnya, prun mempunyai lebih banyak protein dan kalium daripada jus prun.

Petua Permohonan.

Prun cukup ringan untuk dimakan sebagai makanan ringan sendiri.

6. Alpukat: 2 g protein (4% DV)

Anda mungkin terkejut apabila menemukan alpukat dalam senarai buah protein, tetapi lebih banyak daripada sepupu buahnya dalam kandungan protein..

Walaupun anda mungkin biasa dengan alpukat kerana lemaknya yang sihat.

Tetapi anda tidak boleh mengelakkan alpukat kerana kandungan lemaknya yang tinggi..

Kita tahu hari ini bahawa tidak semua lemak diciptakan sama..

Dan lemak dalam alpukat adalah yang perlu kita dapatkan untuk mengurangkan lemak badan dan sebagai sebahagian daripada diet yang lengkap dan sihat..

Alpukat mempunyai banyak faedah selain proteinnya.

Petua Permohonan.

Alpukat sangat sesuai untuk salad, guacamole. Ia boleh dimakan sebagai makanan ringan, ditambah dengan smoothie.

7. Kumquat: 1.9 g protein (3% DV)

Ramai di antara kita tidak pernah makan kumquat sebelumnya..

Buah-buahan ini mengandungi lebih banyak protein daripada buah-buahan lain dan penuh dengan vitamin dan fitonutrien yang membantu tubuh dalam beberapa cara..

Kumquats dapat digunakan sebagai bagian dari diet anti-inflamasi yang dirancang untuk mengurangkan gejala keradangan di dalam tubuh.

Mereka juga merupakan sumber serat yang baik dan dapat memberi anda tenaga..

Kumquat bukan hanya sumber protein yang baik, mereka juga sumber vitamin penting seperti vitamin C, yang akan membantu sistem imun anda..

Petua Permohonan.

Kumquat biasanya dimakan sebagai buah mentah. Anda hanya perlu mencucinya dan memasukkannya ke dalam mulut anda, dan mengeluarkan bijinya..

8. Nangka: 1.7 g protein (3% DV)

Ada kemungkinan bahawa banyak daripada kita belum mencuba buah ini..

Nangka bukan sahaja sumber protein buah yang baik, tetapi juga mempunyai kadar vitamin C dan serat yang tinggi, seperti buah-buahan lain dalam senarai kami..

Salah satu ciri buah nangka yang tidak akan anda lewatkan adalah kandungan potassiumnya.

Seperti pisang, hidangan nangka akan meningkatkan kalium anda dan membantu anda mencapai pengambilan harian yang diperlukan.

Sebilangan besar buah mengandungi antioksidan.

Nangka tidak terkecuali, ia mengandungi vitamin C serta beberapa vitamin A untuk membantu tubuh melawan kerosakan radikal bebas.

Petua Permohonan.

Nangka memasak boleh membosankan kerana saiznya yang besar dan lapisan luarnya.

Tetapi perlu usaha, sekurang-kurangnya kadang-kadang perlu menambah sedikit diet anda dan menuai faedah yang diberikan buah ini serta menikmati rasanya yang manis..

9. Currants: 1.4 g protein (3% DV)

Kerana warna merah terang kismis merah, anda boleh menambahkan percikan warna ke pinggan anda sambil menambahkan protein, serat dan mineral penting ke dalam makanan anda..

Kismis dipenuhi dengan serat dan membantu anda memenuhi keperluan serat anda.

Penting untuk mempertimbangkan serat bersama dengan protein kerana banyak makanan berprotein tinggi rendah serat.

Makan makanan seperti kismis, yang merupakan sumber protein serta serat, adalah cara terbaik untuk menambah pengambilan protein anda dan membantu sistem pencernaan anda..

Kismis juga memberi anda sebahagian besar vitamin C yang anda perlukan dan setara dengan vitamin C yang anda dapatkan dari oren..

Petua Permohonan.

Kerana ukuran dan bentuk buah beri, anda boleh menaburkannya di atas salad atau memasukkannya ke dalam mulut..

Beri juga boleh dijadikan jem dan digunakan dengan cara yang sama seperti anda menggunakan jem beri lain.

10. Raspberry: 1.2 g protein (2% DV)

Raspberry tentu tidak mengandungi banyak protein, tetapi beri ini akan membantu menyumbang kepada jumlah gram protein anda dalam sehari..

Raspberi dan beri lain termasuk dalam senarai makanan super untuk nilai antioksidan mereka, yang melawan radikal bebas.

Sudah tentu, anda tidak boleh bergantung pada raspberry untuk memenuhi semua keperluan antioksidan anda, tetapi apabila digabungkan dengan makanan sihat yang lain, ia akan berfungsi untuk kepentingan terbaik anda..

Sebagai tambahan kepada kandungan protein dan antioksidan, raspberi juga merupakan sumber serat yang baik, jadi anda mendapat sekurang-kurangnya tiga faedah besar dari memakannya..

Petua Permohonan.

Raspberi sangat enak dimakan dengan yogurt dan merupakan cara yang baik untuk memulakan hari anda dengan protein, kerana yogurt juga merupakan sumber protein yang baik..

Kepintaran kedua raspberi dan yoghurt menjadikannya pasangan pelengkap.

11. Pisang: 1.1 g protein (2% DV)

Pisang mengandungi protein yang cukup untuk membuat senarai buah-buahan protein tinggi, tetapi perlu diingat bahawa mereka hanya akan menambah sebahagian daripada nilai protein harian yang disyorkan..

Terdapat ciri-ciri pisang lain yang menjadikannya pilihan pintar sebagai sebahagian daripada diet yang mementingkan protein..

Mereka terkenal dengan kalium mereka, yang memberi anda 10% sepenuhnya dari apa yang anda perlukan setiap hari..

Selain kalium dan protein, pisang juga akan membantu anda menambah serat anda sepanjang hari..

Menikmati pisang setiap hari dapat membantu anda menjaga berat badan yang sihat, dapat menolong sistem pencernaan anda, dan kerana kalium yang dikandungnya, ia dapat membantu mengekalkan tekanan darah normal anda..

Petua Permohonan.

Pisang sangat sesuai untuk sebarang makanan ringan dan dilengkapi dengan pembungkusan mudah alih mereka sendiri.

Mereka dapat digunakan untuk membuat roti pisang, pancake pisang, es krim, mereka dapat ditambahkan ke oatmeal, koktail untuk meratakannya, dan juga meningkatkan proteinnya.

12. Persik: 0,9 g protein (1% DV)

Persik lazat pada akhir musim panas. Dan mereka dapat menambahkan protein ke dalam makanan kita.

Kami mendapat lebih banyak dengan buah persik daripada hanya protein..

Persik adalah sumber beta-karoten yang sangat baik, yang membantu kesihatan mata dan juga sistem imun kita.

Anda boleh melihat makanan beta-karoten dengan warna orennya. Lobak, ubi jalar, tembikai dan makanan berwarna oren lain.

Mereka juga merupakan sumber serat yang baik, yang membantu menjaga organ pencernaan anda bersih dan tidak beracun..

Atas sebab ini, anda sering melihat mereka dimasukkan dalam program diet dan penurunan berat badan untuk kesan penurunan berat badan semula jadi yang mereka berikan..

Petua Permohonan.

Persik sukar dikekalkan. Tetapi mereka juga boleh dibeli beku. Kemudian masukkan hirisan pic untuk smoothie atau semangkuk yogurt untuk lebih banyak protein..

13. Gambar. 0,8 g protein (1% DV)

Sama ada anda memakan buah ara segar atau buah ara kering, anda akan mendapat sedikit protein daripadanya, serta nutrien lain yang menyumbang kepada diet yang sihat..

Anda boleh makan buah ara segar atau kering.

Buah ara kering akan memberikan lebih banyak protein per gram, tetapi mereka juga mempunyai lebih banyak gula, yang mengimbangi faedah yang anda dapat dari protein..

Buah ara juga termasuk dalam senarai makanan dengan kandungan kalsium tertinggi dan juga sumber kalium yang baik..

Apabila kering, mereka adalah sumber serat yang hebat untuk membantu anda merasa kenyang dan merupakan tambahan yang baik untuk diet protein tinggi..

Petua Permohonan.

Sekiranya anda tidak terbiasa bekerja dengan buah ara, ini mungkin memerlukan sedikit pembiasaan, tetapi perlu usaha..

Sebaik sahaja anda belajar memasaknya, anda boleh menggunakan buah ara segar dengan pelbagai cara, dari salad hingga pembuka selera dan banyak lagi..

14. Grapefruit: 0,8 g protein (1% DV)

Grapefruit mempunyai reputasi sihat dan menyediakan jumlah protein yang sederhana berbanding buah-buahan lain dalam senarai kami..

Secara keseluruhan, anda akan memperoleh banyak faedah daripada memakan limau gedang, yang mana banyak membayangi apa sahaja yang anda dapat dari kandungan proteinnya..

Grapefruit dapat membantu usaha menurunkan berat badan, tetapi Anda tidak perlu menggunakannya sebagai bagian dari diet limau gedang atau rencana penurunan berat badan yang melampau.

Jeruk setiap hari pada waktu pagi memberi anda permulaan yang baik dengan pengambilan serat, menjadi makanan rendah kalori dan memberi anda tenaga untuk memulakan anda pada waktu pagi..

Selain penurunan berat badan dan manfaat protein, limau gedang juga merupakan sumber vitamin C yang baik, seperti kebanyakan buah sitrus..

Ini akan menguatkan sistem imun anda, menjadikan limau gedang sebagai buah yang hebat yang dijual pada musim sejuk ketika selesema atau virus lain berisiko..

Petua Permohonan.

Sekiranya anda benci rasa masam limau gedang tetapi tidak mahu menambahkan gula halus ke dalamnya, cubalah setengah sudu teh madu organik mentah yang tersebar di bahagian atas limau gedang.

15. Cantaloupe: 0,8 g protein (1% DV)

Cantaloupe adalah sejenis tembikai. Salah satu cara yang paling lazat untuk meningkatkan protein anda adalah dengan makan buah melon.

Rasa manis dan tekstur lembut menjadikannya tambahan yang bagus untuk menu anda.

Tetapi dia masih mempunyai banyak peluang untuk meningkatkan kesihatan anda..

Cantaloupe mengandungi banyak vitamin A dan vitamin C.

Dua vitamin ini, yang merupakan antioksidan yang kuat, melindungi tubuh manusia daripada kerosakan radikal bebas, membantu sistem imun.

Melon berwarna oren ini adalah sumber beta-karoten, antioksidan yang membantu penglihatan anda dan juga sistem imun anda.

Ini juga mengandung beberapa serat, yang membantu sistem pencernaan anda.

Petua Permohonan.

Cantaloupe adalah buah yang enak untuk dimakan sepanjang musim panas.

Buah ini enak sendiri, tetapi boleh dicampur dengan tembikai lain seperti madu atau tembikai untuk salad lazat yang tidak pernah memuaskan..

Terjemahan oleh Galina Lushanova.

Saya harap anda sekarang tahu bahawa buah-buahan juga mengandungi protein, walaupun mengandungi banyak lagi zat lain yang bermanfaat untuk kesihatan kita. Oleh itu, mereka mesti ada dalam diet kita..

Sila tulis jika artikel ini bermanfaat untuk anda.